Girişim Sermayesi Yatırımları Departmanı

Girişim Sermayesi Yatırımları Departmanı

Girişim Sermayesi Yatırımları Departmanı, Tolu Hukuk Bürosu altında yalnızca bu alana adanmış olarak çalışan bir takım vardır. Bu bakımdan, bu uzmanlık alanına özgü bilginin derlenmiş biçimde bulunduğu, ülkemizdeki ender çalışma gruplarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

Tolu Hukuk, temel olarak ilgili faaliyetleri kapsamında girişim sermayesi fonu ve melek yatırımcı müvekkillerinin yatırımlarını sorunsuz gerçekleştirmelerini sağlamak üzere tüm hukuk süreçlerini idare etmektedir.

Fonların kuruluş safhalarına ilişkin danışmanlık da dahil olmak üzere, müvekkillerimizin özellikle yatırım süreçlerinde ihtiyaç duydukları tüm sözleşmelerin hazırlanması ve müzakerelerinin yürütülmesi temel iştigal alanımızı oluşturmaktadır.

 

Bu kapsamda aşağıdaki hizmetler, bunlarla sınırlı olmamak üzere büromuz tarafından girişim sermayesi yatırımcılarına sağlanmaktadır:

 

 

 

Sayılanlara ek olarak Tolu Hukuk, hukukun her alanında hizmet sağlayabilen yapısı sayesinde yatırım sonrası evrede de portföy şirketlerine ilişkin süreçlerde gerekebilecek A'dan Z'ye tüm hukuk ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Departman genel iş bilgeliğini korumak amacıyla her daim birkaç girişimi de müvekkil portföyü içerisinde tutmakta, böylece genel olarak işi ve karşılıklı beklentileri her daim doğru okuyabilmeyi hedeflemektedir.

Girişim Sermayesi Yatırımları, girişim sermayedarlarının Amerika'da gerçekleşen yatırımlarında ise San Francisco irtibat ofisi ile beraber tam entegre bir sistematik dahilinde hizmet verebilmektedir. Bu kapsamda şirketlerin Delaware'a taşınmasından, convertible note veya preferred equity yoluyla yapılacak yatırımların tüm safhalarıyla beraber yürütülmesi hizmetleri sağlanmaktadır.

Bize Hemen Ulaşın

İletişim